Natomiast wszyscy pacjenci w grupie z objawami zgłaszali różne objawy dysfagii w jamie ustnej i gardle. Istniała istotna różnica (P <0,001) między dwiema grupami w procentach skontrolowanych produktów. Grupa bezobjawowa sprawdziła od 0 do 19 procent z 18 pozycji, a grupa z objawami kontrolowała od 20 do 61 procent przedmiotów. Badanie motoryczne jamy ustnej
Tabela 1. Tabela 1. Średni wskaźnik obrotu jamy ustnej u pacjentów z zespołem poposiłkowym. * Chociaż niektórzy pacjenci byli objawowi, a niektórzy nie, stwierdziliśmy oznaki łagodnych do umiarkowanych zaburzeń czynności ruchowych jamy ustnej we wszystkich poza jednym z im. W porównaniu do wartości prawidłowych, wartości były znacząco różne (P <0,001) dla 6 z 10 pomiarów (Tabela 1). Obie grupy pacjentów charakteryzowały się łagodnymi lub umiarkowanymi deficytami w zakresie języka, warg, podniebienia i żuchwy, spowolnieniem ustnej diadochokinezji oraz łagodnym do umiarkowanego osłabieniem siły języka, warg i szczęki, ze zmianami w wysokość i objętość mowy. Występowała również istotna różnica (P <0,001) w zdolności do połykania między pacjentami z objawami a pacjentami bezobjawowymi, z wynikami indeksu odpowiednio 2,82 i 2,31 (Tabela 1). Spośród wszystkich badanych pacjentów, niezależnie od tego, czy były to objawy objawowe, czy bezobjawowe, u pacjentów z pierwotnym przebiegiem choroby wystąpił wysoki średni wskaźnik motoryczny w jamie ustnej wynoszący 1,96 (zakres od 1,4 do 2,8) w porównaniu z wynikiem 1,53 (zakres od 1,0 do 2,4). dla pacjentów z niealbałą (rdzeniową) chorobą porażenną.
Ultrasonografia
Tabela 2. Tabela 2. Czas trwania suchych i suchych dymówek u pacjentów z zespołem poposiłkowym. * Wystąpiły istotne różnice (P <0,05) w czasie trwania mokrej jaskółki między objawowymi a bezobjawowymi pacjentami oraz między objawowymi pacjentami a grupą kontrolną ( Tabela 2). Średni (. SD) czas wymagany do połknięcia trzech 10-ml kropli wody wynosił 2,67 . 0,70 sekundy dla grupy z objawami, 1,65 . 0,42 sekundy dla grupy bezobjawowej i 1,67 . 0,88 sekundy dla kontroli (P <0,05). Chociaż czas trwania suchych jaskółek nie różnił się istotnie w trzech grupach (tabela 2), pacjenci potrzebowali więcej czasu na ukończenie suchej jaskółki niż normalni pacjenci.
Wideofluorografia
Tabela 3. Tabela 3. Objawy zwłóknienia w obrębie gałki ocznej u pacjentów z zespołem poposiłkowym. Ryc. 1. Ryc. 1. Videofluorogram Oropharynx 37-letniego objawowego mężczyzny. W panelu A, w widoku przednio-tylnym, występuje słaba kontrola bolusa, z puli w prawej zatoce pyriform (strzałka w lewo) i jednostronnym transportem bolusa baru przez gardło (strzałka w prawo). W panelu B, w widoku bocznym, występuje niekontrolowany przepływ bolusa, łączenie w partiach (strzałka w lewo) i powlekanie ścian gardła po jaskrze baru (strzałka w prawo). Gryfy znajdują się w jamie ustnej u podstawy języka powyżej nagłośni; zatoki pyriform znajdują się w krtaniofauny na poziomie fałszywych fałdów głosowych. Oba są ślepymi zaułkami, które chronią bolusa przed przelaniem do przedsionka krtani.
Rycina 2. Ryc. 2. Widok boczny wideofluorogramu zoniklowej 45-letniej bezobjawowej kobiety
[więcej w: ultradźwięki przeciwwskazania, ncm rejestracja internetowa, ob cena badania ]
Comments are closed.
poza błonnikiem należy przyjmowac antyoksydanty
[..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: komora laminarna[…]
Badaja badaja i nic
Article marked with the noticed of: dieta odchudzająca[…]
Moja mama tez im wierzyla