Częstość zdarzeń i łączną częstość występowania zdarzeń w różnych okresach w badaniu przedstawiono w Tabeli 2. Szybkość nagłej śmierci lub zatrzymania akcji serca przy resuscytacji zmniejszyła się gwałtownie w ciągu pierwszego roku, spadając do 0,14 procent na miesiąc (przedział ufności 95 procent, 0,11 do 0,18 procent) po roku 2. Rycina 1. Rycina 1. Kaplan-Meier Szacunki częstości nagłej śmierci lub zatrzymania krążenia z resuscytacją, według lewej komory Ventricular Ejection Fraction (LVEF). Analizę ograniczono do pacjentów, dla których dostępne były dane na temat LVEF.
Ryc. 2. Ryc. 2. Wskaźnik nagłej śmierci lub zatrzymania krążenia z resuscytacją w przebiegu badania w trzech kategoriach lewostronnej frakcji wyrzutowej (LVEF). Analizę ograniczono do pacjentów, dla których dostępne były dane na temat LVEF. Średnia stawka (procent na miesiąc) jest pokazana w środkowym punkcie każdego okresu.
Na rycinie przedstawiono szacunki Kaplana-Meiera dotyczące częstości nagłej śmierci lub zatrzymania krążenia z reanimacją według frakcji wyrzutowej lewej komory u pacjentów, u których zmierzono frakcję wyrzutową. Zwiększona wczesna częstość występowania tych zdarzeń była najbardziej widoczna wśród pacjentów z frakcją wyrzutową wynoszącą 30 procent lub mniej: wskaźnik zapadalności w ciągu pierwszych 30 dni wynosił 2,3 procent na miesiąc (przedział ufności wynoszący 95 procent, 1,8 do 2,8 procent) (wykres i Rysunek 2). Spośród 156 nagłych zgonów lub epizodów zatrzymania krążenia z reanimacją, które wystąpiły podczas pierwszych 30 dni, 85 wystąpiło u 3852 pacjentów z frakcją wyrzutową wynoszącą 30 procent lub mniej (54 procent, procent wszystkich pacjentów ze znanym wyrzutem lewej komory frakcja). Spośród 3852 pacjentów z frakcją wyrzutową wynoszącą 30 procent lub mniej, 399 (10 procent) zmarło nagle lub miało zatrzymanie akcji serca podczas resuscytacji podczas badania, w porównaniu z 295 z 4998 pacjentów z frakcją wyrzutową wynoszącą od 31 do 40 procent (6 procent) i 119 z 2406 pacjentów z frakcją wyrzutową ponad 40 procent (5 procent). Wśród pacjentów ze znaną frakcją wyrzutową lewej komory, 49 procent wszystkich nagłych zgonów lub zatrzymań krążenia z reanimacją wystąpiło u pacjentów z frakcją wyrzutową wynoszącą 30 procent lub mniej, a ta proporcja pozostawała względnie stała w czasie obserwacji.
Spośród 399 pacjentów z frakcją wyrzutową wynoszącą 30 procent lub mniej, którzy zmarli nagle lub mieli zatrzymanie krążenia z reanimacją, 85 (21 procent) zrobiło to w ciągu pierwszych 30 dni po zawale mięśnia sercowego, w porównaniu z 50 z 295 takich pacjentów z wyrzutem frakcja od 31 do 40 procent (17 procent) i 21 z 119 takich pacjentów z frakcją wyrzutową ponad 40 procent (18 procent). Niemniej jednak, nawet wśród pacjentów z frakcją wyrzutową powyżej 40 procent, częstość nagłej śmierci lub zatrzymania krążenia z reanimacją była ponad sześć razy wyższa w pierwszym miesiącu, jak po roku. Chociaż częstość występowania nagłej śmierci lub zatrzymania krążenia z reanimacją znacznie spadła we wszystkich grupach, względne ryzyko wystąpienia tych zdarzeń pozostawało dwa do trzech razy wyższe niż u pacjentów z frakcją wyrzutową lewej komory wynoszącą 30 procent lub mniej, tak jak u pacjentów z frakcja wyrzutowa ponad 40 procent, chociaż ogólnie bezwzględna stawka po dwóch latach była znacznie niższa niż we wczesnym okresie
[hasła pokrewne: zdrowe przekąski dla dzieci do szkoły, nauka o zdrowiu i chorobach człowieka, poradnia małżeńska kraków ]
[więcej w: ncm rejestracja internetowa, ile kosztują badania do pracy, terapia uzależnień warszawa nfz ]
Comments are closed.
Badaja badaja i nic
Article marked with the noticed of: Odszkodowanie za utratę zdrowia[…]
Trzeba się nieźle natrudzić aby takowe znaleźć w aptekach